شلغم یکی از سالم ترین سبزیجات است که به خانواده Brasiccacecae تعلق دارد، مشابه کلم، جوانه، کلم، و بسیاری دیگر. این سبزیجات معمولاً در مناطق معتدل و بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان رشد می کنند. به طور خاص، ژاپن، برزیل و آمریکا دستور پخت غذایی خود را برای شلغم دارند. این حقیقت عجیب نیست چرا که ما می توانیم شلغم را به عنوان ldquo;سبزیجات کاملrdquo; توصیف کنیم. در این مطلب خواص ثابت شده علمی را معرفی می کنیم نه نظرات شخصی!

۱- سلامت قلبی و عروقی

شلغم شامل مقدار زیادیویتامین Kاست که به خاطر خواص ضد التهابی اش مشهور است. در نتیجه، از بیماری های قلبی و عروقی مانند حمله قلبی یا سکته، جلوگیری می کند. علاوه بر آن، شلغم تواناییکاهش سطح کلسترولدر بدن را با جذب مقدار بیشتری صفرا دارد.اگر سطح کلسترول پایین باشد، البته از بیماری های قلبی و عروقی مختلف جلوگیری خواهید کرد.همچنین اسید فولیکی که در شلغم وجود دارد، برای سلامتی قلبی عروقی مفید خواهد بود.

۲- تقویت استخوان

معلوم می شود که شلغم برای استخوان نیز مفید خواهد بود. به خاطر این است که شلغم مقدار زیادی کلسیم و پتاسیم دارد. همانطور که می دانید، پتاسیم و کلسیم برای تقویت استخوان و ماهیچه ها بسیار ضروری است. آین مواد مغذی همچنین رشد استخوان شما را افزایش خواهند داد. بنابراین، استخوان ها قوی تر خواهد بود و احتمال کمتری وجود دارد که بیماری مرتبط با ماهیچه ها و یا استخوان هایی نظیر آسیب مفاصل و یاپوکی استخوانداشته باشید. علاوه بر آن، شلغم نیز مقادیر زیادی مواد معدنی دارند. این برای حمایت بدن از بافت های ارتباطی مفید است.

۳- تقویت دستگاه گوارش

به عنوان یک منبع گیاهی، هیچ تعجبی ندارد که شلغم برایبهبود سلامت سیستم گوارشیشما بسیار خوب باشد. اگر شما برخی مشکلات مربوط به سیستم گوارشی شما مانند یبوست، نفخ، یا اسهال دارید، پس از شروع به مصرف شلغم ایده خوبی خواهد بود. به این دلیل است که شلغم فیبر خوبی دارد که به بخش عمده ای از مدفوع کمک می کند که برای دفعش آسان تر شود.ش

ادامه مطلب لینک زیر:

شلغم: خواص، مضرات ثابت شده علمی، انواع و نحوه مصرف اصولی

ترب: خواص و عوارض، انواع و بهترین نوع آن برای مصرف

خشخاش: خواص، مضرات، نحوه ی مصرف اصولی و همه نکات مهم دیگر

شلغم برای کودکان خوب است یا بد؟ نتایج جدیدترین تحقیقات را بخوانید!

شلغم ,قلبی ,عروقی ,مصرف ,ها ,مفید ,که شلغم ,خواهد بود ,که به ,ثابت شده ,قلبی و ,شلغم خواص، مضرات

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

راهی قدسی کیمیا 1800 فروشگاه سایت بلاگ بیست فن پیچ طرفداران محسن چاوشی جی تی ای360|کمیاب ترین های دنیای جی تی ای خلاصه کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک خرید و فروش و رهن و اجاره دانلود کتاب نظریه های شخصیت شولتز ترجمه فارسی سنگ مصنوعی سام سنگ دانستنی های پزشکی