اگر شروع به دادن غذاهای جامد و سبزیجات به کودکتان کرده اید ، باید از قبل لیستی از سبزیجات مورد نیازتان تهیه کنید. در اینجا یک نکته وجود دارد! آیا میخواهید شلغم را هم به این لیست اضافه کنید؟ این ایده ی فوق العاده ای است! زیرا شلغم نوعی سبزیجات حاوی مواد مغذی است که برای رشد و نمو کودک مفید است. در ادامه بخوانید تا دریابید که چرا و چطور شلغم برای کودک شما خوب است و همچنین طرز تهیه آن را یاد بگیرید.

شلغم چیست؟

شلغم گیاهی ریشه ای است که در مکانهای معتدل رشد می کند. ریشه شلغم یک عنصر بسیار رایج در سبزیجات ، سالادها و بسیاری از غذاهای آماده هند است. اما باید از این نکته آگاه باشید که برگهای سبز بالای شلغم از ریشه ها مغذی تر بوده و در مقایسه با ریشه های شلغم به عنوان یک انبار مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها و مواد معدنی در نظر گرفته می شوند.

فواید غذایی شلغم برای کودکان

همانطور که قبلاً گفته شد ، شلغم یک گیاه مغذی است و از نظر ارزش غذایی فواید زیادی دارد که می تواند کودک شما را تأمین کند. در اینجا برخی از مواد مغذی موجود در شلغم آورده شده است.

  • شلغم سرشار ازویتامین Cاست
  • شلغم منبع غنی از فولات ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و منیزیم است
  • شلغم سرشار از فیبر و کالری کم است

روش انتخاب و نگهداری برای کودک

انتخاب: سعی کنید از شلغم های تازه و گرد استفاده کنید. شلغمهایی را بردارید که نسبت به اندازه شان وزن سنگینی دارند. این شلغم های کوچک شیرین تر از بزرگها هستند که بعضی اوقات طعم تلخی دارند و ممکن است کودک شما از خوردن آن امتناع کند.

ادامه مطلب لینک زیر:

شلغم براي کودکان خوب است يا بد؟

ترب: خواص و عوارض، انواع و بهترین نوع آن برای مصرف

خشخاش: خواص، مضرات، نحوه ی مصرف اصولی و همه نکات مهم دیگر

شلغم برای کودکان خوب است یا بد؟ نتایج جدیدترین تحقیقات را بخوانید!

شلغم ,، ,کودک ,مغذی ,مواد ,ریشه ,مواد مغذی ,شلغم برای ,کودک شما ,خوب است ,شلغم یک

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خانه کتاب و ترجمه دقیق: اولین مرکز ترجمه تخصصی در ایران؛ ترجمه بیش از 400هزار واژه تخصصی در ماه ==>> ورود از پیوند ها thegodfather آرتا الکتریک چمدانِ سپید pichakekhialp parvazha ketabakmail نمونه سوال آژانس های برتر دیجیتال مارکتینگ pichakvecktor