طبق نظر حکمای طب سنتی طبیعت آن سرد و تر می باشد. بذر خشخاش دانه ای از گیاه خشخاش است. افراد برای درمان آسم، یبوست، سرفه، اسهال ناشی از عفونت، مشکلات خواب و تشخیص بیماری به نام فیستول وزیکوانتریک، خشخاش را بصورت خوراکی مصرف می کنند. در غذاها از تخم خشخاش در تهیه کیک، شیرینی، نان یا فرنی استفاده می شود. در صنعت، از روغن بذر خشخاش برای تهیه صابون، رنگ و لاک استفاده می شود.

مواد تشکیل دهنده

در خشخاش حدود ۲۵ نوع آلکالوئید یافت می شود که مهمترین آنها عبارتند از مرفین، کودئین، تبائین، نارکوتین، نارسئین و پاپاورین و بعلاوه وانیلین، وانیلیک اسید، پی هایدروکسی ستیرن، فوماریک اسید، دی ال لاتیک اسید، بنزیل الکل، هایدروکسی سینی نیک اسید، فتالیک اسید، همی پی نیک اسید، ام همی پی نیک اسید، مین، یک ترکیب معطر و غیره در آن تشخیص داده شده است در دانه های خشخاش نیز روغن ثابت، کمی پاپاورین و مورفین تشخیص داده شده است.

برای تشخیص فیستول وزیکو انتریک مفید است

تحقیقات نشان می دهد که از آزمایش بذر خشخاش می توان برای تشخیص بیماری ای به نامفیستول وزیکوآنتریکاستفاده کرد. برای این آزمایش افرادی که ممکن است فیستول وزیکوانتریک داشته باشند، ۳۵ تا ۲۵۰ گرم بذر خشخاش را که در یک ماست یا نوشیدنی مخلوط شده می خورند. پس از ۴۸ ساعت ادرار فرد تحت نظر گرفته می شود. اگر دانه خشخاش در ادرار دیده شود، فرد به ابتلا به فیستول وزیکوآنتریک تشخیص داده می شود.

خواص در طب سنتی

ادامه مطلب لینک زیر:

خشخاش

ترب: خواص و عوارض، انواع و بهترین نوع آن برای مصرف

خشخاش: خواص، مضرات، نحوه ی مصرف اصولی و همه نکات مهم دیگر

شلغم برای کودکان خوب است یا بد؟ نتایج جدیدترین تحقیقات را بخوانید!

خشخاش ,اسید، ,تشخیص ,بذر ,فیستول ,نیک ,می شود ,بذر خشخاش ,تشخیص داده ,نیک اسید، ,خشخاش در

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روغن بزرگ عطر آرا سه کنار مطالب اینترنتی طراحی سایت البرز فایل های پاورپوینت My Stuff عفاف و حجاب کتابهایی که خواندم نوین سازان برتر